موتورهای جستجو, بازاریابی آنلاین, رسانه های جمعی, تجارت الکترونیک,SEO,Online Marketing, Social Media ,E-commerce

چگونه کنترل نتایج در گوگل را بدست گیریم؟

بدون هیچ شک گوگل سلطان موتورهای جستجو در زمان حاضر است. وقتی شخصی اسم شما را در گوگل جستجو می کند نتایج بدست آمده می گویند که شما چه کسی هستید و به چه کاری مشغول هستید.در واقع نتایج گوگل رزومه شما را در هر دو زمینه شغلی و شخصی تشکیل می دهند.شرکت ها نیز در جستجوی این هستند تا بتوانند نام خود را در رتبه های اول جستجو بگنجانند و شما نیز باید همین کار را انجام دهید.قبل از اینکه شروع کنیم از شما می خواهم که نام یا برند خود را در گوگل وارد کنید.نتایج را به یک فایل ورد منتقل کنید.نتایج مثبت را با سبز,نتایج خنثی را با خاکستری و نتایج منفی را با قرمز هایلایت کنید.این کار را فقط برای 10 صفحه اول انجام دهید.آنچه دستگیرتان می شود این است  که آیا حضوری مثبت,خنثی و یا منفی در گوگل دارید.


گوگل درباره شما چه می گوید؟

همه از گوگل استفاده می کنند,خبرنگاران,معلمان,دوستان,مدیران و... . زمان زیادی وجود ندارد تا در میان همه نتایج جستجو به گشت و گذار بپردازیم. اکثر ما به همان 3 صفحه اول توجه می کنیم.گوگل ممکن است به ما بگوید که شما ویژگیهای لازم را برای این نام یا برند ندارید.این اتفاق برای کسانی مانند A-Rod, Michael Phelps  و  Chris Brownافتاد.

 

A-Rod (Alex Rodriguez) : یکی از مشاهیر بیسبال در تیم نیویورک یانکی است.

Google “A-Rod : گوگل درباره وضع سلامتی او سخن به میان می آورد.

Michael Phelps : شناگر آمریکایی  با 14 مدال طلای المپیک که هفت رکورد جهانی را ثبت کرده است.

Google “Michael Phelps :نتایجی ا نشان می دهد راجع به مصرف مواد مخدر او.

Chris Brown : خواننده,آهنگساز و بازیگر آمریکایی.

Google “Chris Brown : مطالبی راجع به تحقیقات پلیس کالیفرنیا را از او می یابید.

 

چگونه کنترل نتایج در گوگل را بدست گیریم؟

1.     در سرویس های وبلاگ و شبکه های اجتماعی عضو شوید

یک راه داشتن یک صفحه محتوای وب است مانند وبلاگ. داشتن وبلاگ به شما اجازه می دهد که تحت یک آدرس اینترنتی به تولید محتوا بپردازید.هر چه محتوا تولید شود گوگل به آن در مقابل یک سری کلمات کلیدی رتبه می دهد. اطمینان پیدا کنید که وبلاگ شما به شکلی با نام شما ارنباط دارد.اگر نام شما با نام وبلاگتان یکی باشد این باعث افزایش رتبه بندی وبلاگ شما می شود. اگر فکر میکنید که فقط داشتن یک وبلاگ و آپدیت آن هر سه ماه یکبار باعث افزایش رتبه بندی شما می شود سخت در اشتباه هستید. فقط کا فیست تا وبلاگی در رابطه با موضوع مورد علاقه خود داشته باشید و هر روز محتوای جدیدی را به آن اضافه کنید.

شبکه های اجتماعی بزرگ و محبوب رتبه بندی خوبی را دارا می باشند.  شبکه هایی مانند Facebook,Twitter  دارای رتبه 8 می باشند.  بهتر است  با نام خود عضو این شبکه ها شوید و برای خود اسم و رسمی کسب کنید.

رتبه بندی اهمیت وب سایت شما از 0 تا 10 می باشد.

 

٢.   برای دیگر وبلاگ ها بنویسید. 

می توانید با نام خود برای دیگر وبلاگ ها مطابی را بنویسید.

          ٣.   برای خود پروفایل در و رزومه مناسبی در رسانه های جمعی تهیه نمایید.

 

۴.    یک ویکی با نام خود درست کنید.

سرویسی مانند Pbwiki.com با رتبه بندی 7 میتواند به شما کمک زیادی کند. می توانید در آن اطلاعات شخصی و یا فهرست وب سایتهای خود را قرار دهید.این کار باعث افزایش رتبه بندی نام شما و وب سایت های شما می شود.

۵.     شخص مشهوری شوید.

کافیست با کارهایی از این دست شهرت بدست آورید دیگر نام خود را در چند نتیجه اول پیدا خواهید کرد.

۶.     به جامعه های اینترنتی بپیوندید.

با پیوست به این گونه جامعه ها می توانید رتبه بندی خود را افزایش دهید. نمونه هایی مانند Social Media Today, Momlogic, Geek

٧.     یک E-book  تهیه کنید.

شما می توانید خود را با یک کتاب الکترونیکی رایگان معروف کنید. کافیست مردم آنرا با هم در سرویسهایی مانند Digg  به اشتراک بگذارند آنوقت دیگر رتبه بندی شما مسیری رو به بالا را در پیش می گیرد.

٨.     کاری کنید درباره شما بنویسند

آنقدر محتوای با ارزش تولید کنید که خواسته و یا ناخواسته دیگران بخواهند درباره شما بنویسند.

+ Yes Man ; ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸٧/۱٢/۳
    پيام هاي ديگران ()